Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

Flag 1. division 2021, Pulje 1

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
106263 24-04-21
kl. 10:30
Copenhagen Towers II Sydhavn Sharks v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
38 - 12
106266 24-04-21
kl. 10:30
Copenhagen Creatures FFC Frederikssund Outlaws Frederikssund Idrætsby
Amerikansk fodbold
27 - 24
106269 24-04-21
kl. 10:30
Søllerød Gold Diggers II Copenhagen Scumbags v/Rundforbi Stadion
Flag football
0 - 34
106270 24-04-21
kl. 11:45
Frederikssund Outlaws II Nordvestsjællands AFC v/Rundforbi Stadion
Flag football
0 - 44
106267 24-04-21
kl. 11:45
Nørrebronx Næbdyr Copenhagen Creatures FFC Frederikssund Idrætsby
Amerikansk fodbold
26 - 22
106264 24-04-21
kl. 11:45
KFB Foxes Copenhagen Towers II v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
21 - 20
106265 24-04-21
kl. 13:00
Sydhavn Sharks KFB Foxes v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
13 - 0
106268 24-04-21
kl. 13:00
Frederikssund Outlaws Nørrebronx Næbdyr Frederikssund Idrætsby
Amerikansk fodbold
20 - 25
106271 24-04-21
kl. 13:00
Copenhagen Scumbags Frederikssund Outlaws II v/Rundforbi Stadion
Flag football
45 - 7
106272 24-04-21
kl. 14:15
Nordvestsjællands AFC Søllerød Gold Diggers II v/Rundforbi Stadion
Flag football
21 - 22
106273 02-05-21
kl. 10:30
Nordvestsjællands AFC Copenhagen Scumbags Arena Holbæk
Amerikansk fodbold
13 - 39
106279 02-05-21
kl. 10:30
Nørrebronx Næbdyr Frederikssund Outlaws II Frederikssund Idrætsby
Amerikansk fodbold
30 - 0 UHT
106276 02-05-21
kl. 10:30
KFB Foxes Søllerød Gold Diggers II Kløvermarken
Flag Football 1
39 - 13
106277 02-05-21
kl. 11:45
Søllerød Gold Diggers II Copenhagen Creatures FFC Kløvermarken
Flag Football 1
18 - 42
106280 02-05-21
kl. 11:45
Frederikssund Outlaws Sydhavn Sharks Frederikssund Idrætsby
Amerikansk fodbold
20 - 6
106274 02-05-21
kl. 11:45
Copenhagen Towers II Nordvestsjællands AFC Arena Holbæk
Amerikansk fodbold
14 - 7
106275 02-05-21
kl. 13:00
Copenhagen Scumbags Copenhagen Towers II Arena Holbæk
Amerikansk fodbold
32 - 14
106281 02-05-21
kl. 13:00
Sydhavn Sharks Nørrebronx Næbdyr Frederikssund Idrætsby
Amerikansk fodbold
27 - 26
106278 02-05-21
kl. 13:00
Copenhagen Creatures FFC KFB Foxes Kløvermarken
Flag Football 1
39 - 21
106282 02-05-21
kl. 14:15
Frederikssund Outlaws II Frederikssund Outlaws Frederikssund Idrætsby
Amerikansk fodbold
0 - 30 HHT
106283 29-05-21
kl. 10:30
Copenhagen Towers II Copenhagen Creatures FFC v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
27 - 34
106286 29-05-21
kl. 10:30
KFB Foxes Nørrebronx Næbdyr Nørrebronx Næbdyr
Flag Football 1
32 - 13
106289 29-05-21
kl. 10:30
Søllerød Gold Diggers II Sydhavn Sharks v/Rundforbi Stadion
Amerikansk fodbold
19 - 24
106290 29-05-21
kl. 11:45
Frederikssund Outlaws Nordvestsjællands AFC v/Rundforbi Stadion
Flag football
7 - 48
106287 29-05-21
kl. 11:45
Copenhagen Scumbags KFB Foxes Nørrebronx Næbdyr
Flag Football 1
44 - 13
106284 29-05-21
kl. 11:45
Frederikssund Outlaws II Copenhagen Towers II v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
0 - 35 HHT
106285 29-05-21
kl. 13:00
Copenhagen Creatures FFC Frederikssund Outlaws II v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
35 - 0 UHT
106288 29-05-21
kl. 13:00
Nørrebronx Næbdyr Copenhagen Scumbags Nørrebronx Næbdyr
Flag Football 1
6 - 32
106291 29-05-21
kl. 13:00
Søllerød Gold Diggers II Frederikssund Outlaws v/Rundforbi Stadion
Amerikansk fodbold
25 - 19
106292 29-05-21
kl. 14:15
Sydhavn Sharks Nordvestsjællands AFC v/Rundforbi Stadion
Flag football
26 - 40
106293 22-08-21
kl. 10:30
Frederikssund Outlaws Copenhagen Towers II Kløvermarken
Flag Football 1
106299 22-08-21
kl. 10:30
Copenhagen Creatures FFC Nordvestsjællands AFC v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
106296 22-08-21
kl. 10:30
Søllerød Gold Diggers II Frederikssund Outlaws II Frederikssund Idrætsby
Amerikansk fodbold
35 - 0 UHT
106297 22-08-21
kl. 11:45
Frederikssund Outlaws II Sydhavn Sharks Frederikssund Idrætsby
Amerikansk fodbold
0 - 35 HHT
106300 22-08-21
kl. 11:45
Copenhagen Scumbags Nørrebronx Næbdyr v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
106294 22-08-21
kl. 11:45
KFB Foxes Frederikssund Outlaws Kløvermarken
Flag Football 1
106295 22-08-21
kl. 13:00
Copenhagen Towers II KFB Foxes Kløvermarken
Flag Football 1
106301 22-08-21
kl. 13:00
Copenhagen Creatures FFC Copenhagen Scumbags v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
106298 22-08-21
kl. 13:00
Sydhavn Sharks Søllerød Gold Diggers II Frederikssund Idrætsby
Amerikansk fodbold
106302 22-08-21
kl. 14:15
Nordvestsjællands AFC Nørrebronx Næbdyr v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
106303 19-09-21
kl. 10:30
Nørrebronx Næbdyr Copenhagen Towers II Nørrebronx Næbdyr
Flag Football 1
106306 19-09-21
kl. 10:30
Nordvestsjællands AFC KFB Foxes Arena Holbæk
Amerikansk fodbold
106309 19-09-21
kl. 10:30
Copenhagen Creatures FFC Sydhavn Sharks v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
106310 19-09-21
kl. 11:45
Copenhagen Scumbags Frederikssund Outlaws v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
106307 19-09-21
kl. 11:45
Frederikssund Outlaws II Nordvestsjællands AFC Arena Holbæk
Amerikansk fodbold
0 - 35 HHT
106304 19-09-21
kl. 11:45
Søllerød Gold Diggers II Nørrebronx Næbdyr Nørrebronx Næbdyr
Flag Football 1
106305 19-09-21
kl. 13:00
Copenhagen Towers II Søllerød Gold Diggers II Nørrebronx Næbdyr
Flag Football 1
106308 19-09-21
kl. 13:00
KFB Foxes Frederikssund Outlaws II Arena Holbæk
Amerikansk fodbold
35 - 0 UHT
106311 19-09-21
kl. 13:00
Frederikssund Outlaws Copenhagen Creatures FFC v/Gentofte Stadion
Flag Football 1
106312 19-09-21
kl. 14:15
Sydhavn Sharks Copenhagen Scumbags v/Gentofte Stadion
Flag Football 1